Valencia Kruvaziyer Limanını GPH İşletecek

1257

Kruvaziyer liman işletmecisi Global Ports Holding (GPH) ortağı Balearia Group ile Valencia Kruvaziyer Limanı’nın işletmek için 35 yıllık imtiyaz sözleşmesini imzalıyor.

Gelecek yılın ilk çeyreğinde tamamlanması planlanan anlaşmayla GPH’nin portföyündeki kruvaziyer limanı sayısı 20’ye çıkacak. Anlaşmayla 37 milyon dolara varan altyapı yatırımı yapılması planlanan Valencia Kruvaziyer Limanı’nı 2019 yılında 435 bin kruvaziyer yolcusu ağırlamıştı.

Valencia Kruvaziyer Limanı’nın, GPH’nin kruvaziyer ağı için önemli çok önemli olacağını vurgulayan GPH CEO’su Emre Sayın, limanın, GPH’nin İber Yarımadası ve Batı Akdeniz’deki varlığını güçlendireceğine dikkat çekti.

Emre Sayın

Geçen yıl 203 kruvaziyer seferi ile yaklaşık 435 bin yolcu ağırlayan limanın önemli bir yatırım olduğunu belirten GPH CEO’su Emre Sayın, Valencia Kruvaziyer Limanı’nda yolcu hacmini büyütmeyi hedeflediklerini belirterek şöyle konuştu; “Ortağımız Balearia Group tarafından GPH ile işbirliği içinde sunulan proje, yolcu taşımacılığı alanında mükemmellik ve sürdürülebilirlik için yeni bir ölçüt oluşturacak. Gelecek yılın ilk çeyreğinde tamamlanması planlanan anlaşmayla GPH’nin portföyündeki kruvaziyer limanı sayısı 20’ye çıkacak. Stratejimiz doğrultusunda kruvaziyer odağımız daha da arttı. Kruvaziyer operasyonları Covid-19 pandemisinden önemli ölçüde etkilenmeye devam etse de kruvaziyer turizmi uzun vadede önemini koruyor. Bu dönemde de dünyadaki önemli kruvaziyer limanları için önümüze çıkan fırsatları değerlendirmeye devam ediyoruz” dedi.