Havalimanı Metrosu Önümüzdeki Yıl

1182

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Halkalı-İstanbul Havalimanı Metro Hattı Şantiyesi’nde incelemeler yaptı. Bakan Karaismailoğlu, Gayrettepe’den havalimanı hattını önümüzdeki yıl içerisinde bitirmek hedefleri olduğunu söyledi.

Halkalı-İstanbul Havalimanı Metro Hattı Şantiyesi’nde incelemeler yapan Bakan Karaismailoğlu, 31.5 kilometre uzunluğundaki hattın Halkalı Marmaray istasyonundan başladığını belirtti. Hattın Halkalı’nın ardından Küçükçekmece, Olimpiyat, Kayaşehir ve Arnavutköy’den geçerek İstanbul Havalimanı’na bağlandığını aktaran Karaismailoğlu, şöyle konuştu;
“Çalışmalar hızlı bir şekilde devam ediyor. Yaklaşık 3 bin kişi çalışıyor. İstanbul Havalimanı’ndan Gayrettepe’ye giden 37 kilometrelik metro hattımızda da çalışmalar hızlı bir şekilde devam ediyor. Gebze’den Marmaray’a binen bir vatandaş Halkalı’ya ulaştıktan sonra Halkalı-İstanbul Havalimanı ve Gayrettepe-İstanbul Havalimanı hatlarını kullanabilecek. Hat hem İstanbul’un batı yakasından hem de doğu yakasından istanbul Havalimanı’na erişim imkanı sağlayacak. Çok ince bir detayla çalışıyoruz. Arkadaşlarımızı motive ediyoruz. İnşallah en kısa zamanda bu metro hattı İstanbullularla buluşacak. Gayrettepe-Kağıthane Hattı’nı mayıs sonu gibi bitirmeyi hedefliyoruz. Gayrettepe’den havalimanını da önümüzdeki yıl içerisinde bitirmek hedefleri doğrultusunda çalışmalarımızı sürdürüyoruz.”