İstanbul’da Müzeler Tiyatrolar Kapanıyor

1733

İstanbul Büyükşehir Belediyesi koronavirüs salgını önlemleri kapsamında müzelerin kültür merkezlerinin ve kapalı salonda yapılan sahne sanatlarının tümünü kapatma kararı aldı.

İstanbul’da Covid-19’un yaygınlığın artmasını üzerine alınan karar 19 Kasım Perşembe gününden itibaren başlıyor. Buna göre İBB’ye ait kültür merkezleri ve tüm müzelerin yanı sıra Spor AŞ’nin işlettiği İBB spor tesislerin kapatılmasına, İSMEK kurslarının açılışı ileri bir tarihe ertelenmesi kararlaştırıldı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesinden kararlarla ilgili yapılan açıklama da Covid 19 salgınının, küresel çapta ikinci dalga halinde hızla yayılmaya devam ettiğinden söz edildi ve “Maalesef salgın ülkemizde de hızlı bir yayılma eğilimine girmiş hatta bilim insanlarının ifadesine göre, Nisan-Mart dönemindeki etkisinin de üzerine çıkmıştır. Sayın Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’nın açıklamalarına göre, ülkemizde salgının en yoğun yaşandığı kent İstanbul’dur. Buna göre vaka ve ölüm sayılarının yaklaşık yarısı İstanbul’da gerçekleşmektedir”  denildi.