Duty Free‘de Dufry Dönemi

1012

İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı dünyanın en büyük havalimanı duty free operatörü Dufry’e ile anlaştı. Dünya devi gümrüksüz satış mağalar zinciri İstanbul’un en yoğun ikinci havalimanı olan İSG, hizmete başlıyor. Dufry, sekiz mağazadan oluşan toplam 3 bin 900 metrekarelik bir perakende alanına sahip olacak. Bu mağazalarda içki, tütün, parfüm ve kozmetik, ayrıca aksesuar ve şekerleme gibi temel duty free kategorilerinde cazip ürünler satışa sunulacak.

2019’da 35,6 milyon yolcu ağırlayan ve 2009-2015 yılları arasında ardarda yedi yıl Avrupa’nın en hızlı büyüyen havalimanı seçilen Sabiha Gökçen bu yıl da Avrupa’nın en fazla yolcu ağırlayan 10 havalimanı arasında yer alması ile dikkat çekti. Malaysia Airports’un tamamına sahip olduğu, İstanbul Sabiha Gökçen, dünyanın lider Duty Free markası Setur ile yollarını ayırdı ve mağazaları Dufry’ye teslim etti. Dufry mağazalarda Türkiye’nin kültürel mirasını ve spesiyaliteleri olan yerel yiyecek ve hediyelik eşya markalarından oluşan rafine bir seçkiye de yer verecek

Malaysia Airports Grup CEO’su Dato’ Mohd Shukrie Mohd Salleh

Sabiha Gökçen Havalimanı’nın seyahat perakendeciliği alanında dünya lideri Dufry’nin itibarından yararlanmayı hedeflediğini belirten Malaysia Airports Grup CEO’su Dato’ Mohd Shukrie Mohd Salleh şu açıklamada bulundu: “Bu iş birliği her iki tarafa da kazanç sağlayacak. Dufry’nin aramıza katılmasıyla tanınmış uluslararası ve yerel markaların ürün çeşitliliği sayesinde havalimanında daha kapsamlı bir seçki sunabilecek, ileri teknolojili mükemmel bir alışveriş deneyimi yaşatabileceğiz. Dufry duty free mağazaları da dijital teknolojiyle bu deneyimi ileriye taşıyacak. Öte yandan, Sabiha Gökçen Havalimanı’nın 22 milyonluk bir nüfusa hizmet verme potansiyeli ve hızla büyüyen bir şehir havalimanı olarak ünü de Dufry’ye güçlü bir müşteri tabanı kazanma ve Türkiye’deki konumunu sağlamlaştırma fırsatı sağlayacak.”