Ana-Kız Kokpitte Fotoğraf Çekti Viral Oldu

911

Annesi de kızı da pilot. İkisi de aynı şirkette, SkyWest Havayolları’nda çalışıyor.  Geçtiğimiz yıl birlikte aynı uçakta sefer çıktılar. Görev aldıkları uçağın kokpitin de fotoğraf çektirdiler. O fotoğraf şimdi sosyal medyada viral oldu.

Suzy Garrett, Amerikan SkyWest Havayolları’nın ilk kadın pilotu. Eşi de pilot olan Garett’in 26 yaşındaki kızı Donna Garret de anne-baba  mesleğini seçti. Ve o da SkyWest havayollarında çalışıyor. Anne-kız geçtiğimiz yıl ilk kez birlikte aynı kokpitte görev alarak uçuş gerçekleştirdi. Bu uçuşun bir anısı olarak da fotoğraf çektirdiler. Bu fotoğrafı da sosyal medyaya koydular.

Son haftalarda SkyWest Havayollarında 30’ncu yılını kutladığını hatırlatan ve bu fotoğrafı paylaşan Suzy Garrett ve Donna’nın hikayesi beklenmedik bir şekilde ilgi gördü. Bu ilgiyi şaşkınlıkla karşıladıklarını anlatan anne-kız pilotlar “Bu uçuşumuzun gerçekten özel olduğunu biliyorduk. Ama fotoğraflarımızın viral olmasına şaşırdık. Tabii insanların fotoğraflarımıza gösterdiği ilgi bizi mutlu ediyor” derken annesi “Düğünümden beri bu kadar çok fotoğraf çektirmemiştim. Sayısız yolcu, havacı herkes bizimle fotoğraf çektiriyor” diye konuştu.