Lufthansa Bünyesinde Nöbet Değişimi

1218

Lufthansa Grubundaki üç büyük şirket yönetiminde değişiklik yapıldı. Grubu şirketleri Brussels Airlines, Swiss ve Lufthansa Cargo CEO’ları değişti.

Lufthansa CEO’su Carsten Spohr, bünyedeki değişimleri “Yeni alınan kararlarla, kendi saflarımızdan üç deneyimli ve başarılı yönetici grubumuzun temel işlerinde önemli yönetim görevlerini üstleniyor” sözleriyle duyurdu.

Swiss’in Yeni CEO’su Dieter Vranckx (47) atandı. Şirketten ayrılan Thomas Klühr’in yerine göreve gelen Vranckx İsviçre ve Belçika vatandaşı. 1 Ocak 2021 tarihinden itibaren koltuğuna oturacak. Şu anda Brussels Airlines CEO’su olan Vranckx, 2001 yılından bu yana Lufthansa Grubunda üst düzey görevlerde bulundu.

Brussels Airlines’in yeni CEO’su, 2014 yılından beri Lufthansa Cargo AG Yönetim Kurulu Başkanı olan Peter Gerber (56) oldu. Gerber 1 Mart 2021 tarihi itibarıyla görevine başlayacak. Kariyerine 1992 yılında Lufthansa Grubunda başlayan Gerber, ayrıca Lufthansa Grubu’nun Brüksel’deki Avrupa İşleri Baş Temsilcisi görevini de üstleniyor.

Lufthansa Cargo’nun yeni CEO’su Dorothea von Boxberg (46) yapıldı. 1 Mart 2021 tarihinden itibaren Peter Gerber’in yerine gelerek Lufthansa Cargo’nun yeni CEO’su olacak. Boxberg de 2007 yılından bu yana Lufthansa Group’ta görev yapıyor.