Pandemi Dedeman’ı Durdurmadı

1566

Dedeman Hotels Resorts International, “Dedeman Palandöken” ve “Dedeman Palandöken Ski Lodge” otellerinde kış sezonu için renovasyonlar yaptı. Pandemi nedeniyle projelerini durdurmayan ünlü otel zinciri, yeni sezona yinelenen yüzü ile “merhaba” dedi.

Ülkemizin ilk uluslararası otel zinciri “Dedeman Hotels Resorts International” Erzurum Palandöken’deki otellerinin renovasyonu için 2,5 milyon lira harcadı. Projede, müşteri memnuniyeti odaklı birçok çalışma yapıldı. Mekanik ve alt yapı tesisat yenilendi, dış cephe aydınlatma, asansörlerin revizyonu yapıldı. Odalarda ve lobby alanlarında farklı dekorasyonlar gerçekleşti.  

Banu Dedeman

Dedeman Hotels Resorts International Yönetim Kurulu Başkanı Banu Dedeman, “Dedeman olarak 1993 yılında Palandöken Kayak Merkezi’ndeki ilk otel yatırımını gerçekleştirdik. Yıllar içinde Palandöken Kayak Merkezi’nin bir destinasyon olarak gelişmesine katkıda bulunduk. Başkanımız Rahmetli Murat Dedeman’dan devir aldığımız bu misyonumuzu günümüzde de sürdürmeye devam ediyoruz. Sene başında duyurduğumuz renovasyon yatırımlarına, pandeminin olumsuz etkilerine rağmen devam ettik. Yenileme yatırımlarımızın Palandöken Kayak Merkezi’nin genel algısına da katkı sağlayacağına inanıyoruz. Pandemi önlemlerini ‘Güvende Kal’ manifestosunda bir araya getirdik. “Safe Travels-Güvenli Seyahat” ve “Güvenli Turizm Sertifikası” ile Palandöken otellerinde misafirlere “güvenli” konaklama deneyimi vaat ediyor” dedi.

Veli Tuzak

Palandöken’in kış turizmi için çok önemli bir destinasyon olduğunu belirten Dedeman Palandöken ve Dedeman Palandöken Ski Lodge Genel Müdürü Veli Tuzak, da “Pandemi tüm dünyada olduğu gibi ülke turizmimizi de olumsuz etkiledi. Ancak herhangi bir seyahat kısıtlaması kararı alınmaması veya vakaların çok artmaması durumunda kışın iyi geçeceğini tahmin ediyoruz. Bu yıl pandemi nedeniyle yurtdışından gelecek misafirlerde azalma olacağını öngörsek de bu durum yerli turist özelinde bir fırsat ortaya koyacaktır. Ağırlık iç pazardan olacak olsa da özellikle Rus pazarından da ciddi talepler almaya başladık. Erzurum Havalimanı pistinde teknolojisi odaklı yapılan yenileme çalışmasının da olumlu etkileri olacağını düşünüyoruz” diye görüşlerini açıkladı.