İGA’ya Virüssavar Üniforma

1617

İstanbul Havalimanı İGA ‘Hijyen Ekibi’ için Antimikrobiyal ve Antiviral üniformalar üretildi.

Türkiye’nin dünyaya açılan kapısı İstanbul Havalimanı, Covid-19 önlemleri kapsamında “Hijyen Ekibi” kurdu. Ekip, yüksek teknoloji ve akıllı ekranlı kasklarındaki termo-tarama sensörleri ile terminaldeki yolcuların vücut ısılarını gözlemliyor, 7/24 görev yapıyor. Ayrıca da terminal içerisinde yolculara birbirlerine çok yakın oturmamalarını, sıralarda mesafeyi korumalarını hatırlatıyor, koltuklar, yürüyüş yolları ve kapılar etrafındaki sınırlamalara yardımcı olup uygunluk kontrollerini yapıyor.

Havalimanında virüsle mücadelede ön saflarda rol oynayan Hijyen Takımı’na daha yüksek bir güvenlik seviyesi sağlamak adına ekibin özel ihtiyaçlarını da düşünüldü. Bu nedenle de ekip için gömlek, pantolon, ceket, bel çantası ve ayakkabıdan oluşan kişiye özel bir üniformalar tasarlandı. Üniformaların anti mikrobiyal ve anti bakteriyel olmalarının yanı sıra, aynı zamanda rahat, cilt dostu, nefes alabilir ve koku giderici özelliklere sahip olduğu açıklandı. Üniformaları üreten Keyvan Havacılık şirketinin CEO’su Mehmet Keyvan, şirket bünyesindeki tasarım ve tekstil mühendisliği ekipleri teknolojiyi moda ile buluştururken aynı zamanda yolcuların kendilerini daha güvende hissetmelerine sağlamış olduklarını belirtti. “Havacılık sektörünü toparlanma sürecini hızlandırmak için daha fazla önlem almaya teşvik edecek umut verici bir adımlar attık. Dünyanın en büyük havalimanlarından birine hizmet etme şansına sahip olduğumuz için memnuniyet duyuyoruz. Hava ve yer ekiplerini mutlu etmek için ürünlerimizi geliştirmeye devam edeceğiz” dedi.

İGA İstanbul Havalimanı İşletmesi’nden konu ile ilgili yapılan açıklamada da; İstanbul Havalimanı’nda Covid-19 pandemisine karşı alınan ilave tedbirlerin önemine de dikkat çekildi. Hem İstanbul Havalimanı’nı kullanan yolcular hem de çalışanlar için hijyeni üst seviyede tutan ve güvenli bir seyahat anlayışının benimsendiğinin altı çizildi. Koronavirüsle mücadelede öncü olma yolunda emin adımlarla ilerleyen İstanbul Havalimanı’nın ‘Hijyen Takımı’ için üretilen anti mikrobiyal ve anti bakteriyel üniformaların son teknoloji üniformaları kullanan dünyadaki ilk havalimanı olduğu ileri sürüldü.