Tatile Gel ‘hoş geldin’ Parası 2 Bin 100 Lira Al

1759

Rusya’nın Sakhalin Adası’na turistik amaçla giden her bir turiste 20 bin ruble (Türk parası ile 2 bin 100 lira) ödenmesi kararı alındı. ‘Hoş Geldin’ parasının sadece pandemi döneminde değil, sürekli olarak yapılacağı açıklandı.

Rusya’nın en büyük adası olan ve Kuzey Pasifik kıyılarında bulunan Sakhalin Adası’na turist çekilmesi için ilginç bir kampanya yapıldı. Sakhalin Bölgesel Hükümet Basın Servisi’nin yaptığı açıklamada, “Sakhalin ve Kuril Adaları’na gelen her bir turiste 20 bin rubleyi (Türk parası ile 2 bin 100 lira) geçmeyecek şekilde otel, gezi, ulaşım gibi bedelleri kadar ödeme yapılacaktır” denildi.

Bölgeye turistlerin gelmesinin çok zor olduğu ifade edilerek, “Sakhalin Bölgesi’ne, Moskova’dan bir kişinin tatil amaçlı gelmesi oldukça zor. Uzak mesafe olduğu için uçak bileti fazla tutuyor. Bu bedelleri herkes karşılayamıyor. Adalarımız benzersiz bir doğaya sahip. Sadece Rus değil birçok ülkeden insan bu bölgeye gelir. Biz herkesin bu güzellikleri görmesini istiyoruz. Bu nedenle bu kampanyayı yapıyoruz” dediler.

SAKHALİN NEREDE?

Sakhalin, ayrıca Kuye olarak da bilinen, Kuzey Pasifik Okyanusu’nda Rusya’nın en büyük adası. Rusya’da Sakhalin Oblastına bağlı. Japonya’nın beşte biri büyüklüğünde olan ada Rusya’nın doğu kıyısında ve Japonya’nın hemen kuzeyinde bulunur. 76 bin 400 kilometrekare genişliğinde yaklaşık 580 bin nüfusu var. En büyük kenti Yujno Saklalinsk Turistik bölgeleri; Cape Crişşon ce Cape Giant