74 Yıllık Ünlü Otel “Bizden Bu Kadar” Dedi

1555

Güney Florida’daki efsanevi Naples Beach Hotel & Golf Club müşterilerine veda etmeye hazırlanıyor. Dünyaca ünlü otel 23 Mayıs 2021’de faaliyetine son vereceğini duyurdu.

1946’dan beri, üç nesildir Watkins ailesi tarafından işletilen dünyanın en ‘in’ golf, SPA ve tenis tesisi 74 yıl sonra müşterilerine veda etme kararı aldı. Meksika Körfezinin lacivert sularının kıyısındaki 4 Elmas AAA labelli tesis, ünlü Jack Nicklaus’un 2016’de yeniden dizayn ettiği golf parkuruyla, Avrupa stili SPA’sı ve 6 tenis kortuyla sadece Amerikalı değil, dünyanın dört bir yanından gelen müşterilerin ilgi odağı idi.

1880’lerde Naples Hotel adıyla kurulan tesis, 1946’da Ohio’lu bir oyuncak sanayicisi olan Henry B. Watkins, Sr. tarafından satın alınmış ve adı Naples Beach Hotel & Golf Club olmuştu. Ünlü müşterileri arasında mucit Thomas Edison, aktör Gary Cooper, oyuncu Hedy Lamarr, Başkan George H.W. Bush ve General Norman Schwartzkopf sayılabilir. Şirketten piyasalara yapılan açıklamada sadece ‘tesisin başka bir yatırımcı gruba satıldığı’ bilgisi yer alıyor.