2021’de Seyahatler Ucuz Olacak

1695

2021 yılı için tahminlerde bulunan Alman tur operatörleri, yeni yılda tur fiyatlarının geçmiş yıllara oranla daha düşük olacağını ileri sürdü.

DER Touristik Orta Avrupa Başkanı Ingo Burmester, “Seyahatin kendisi 2021’de ucuz olacak. Paket tur fiyatının yüzde 80’i uçak ve otel maliyetlerine göre belirleniyor. Özellikle çok talep görmeyen destinasyonlarda maliyetler düşmelidir. Bunu müşterilerimize aktaracağız” dedi. Sektör lideri TUI’ye göre ise, 2021 yazında çok sayıda uçuş kapasitesi yeniden etkinleştirilebileceğinden, cazip fiyatlarla yeterli seçenek mevcut olacak. Schauinsland-Reisen’den yapılan açıklamada da, ‘Fiyatlar stabil kalabilir’ değerlendirmesi yapıldı.

FTI Group Genel Müdürü Ralph Schiller paket tur fiyatlarını çok istikrarlı görüyor. Schiller açıklamasında, “Korona salgınının sonuçları, sektörü derin bir krize sürükledi. Yeni işler çöktü. Önceden rezerve edilmiş paket seyahatler seyahat uyarıları nedeniyle iptal edildi. Tatilciler rezervasyonlarını değiştirmedikçe veya kuponları kabul etmedikçe müşterilerden gelen peşinatların geri ödenmesi gerekiyordu. Şu anda, 2021 yazı için yapılan rezervasyonların bir kısmı 2020 yılından geliyor. Buna ek olarak, şu anda özellikle bu yıl popüler olan hedef bölgeler için çok sayıda yeni rezervasyon var” dedi.