Duty Free’lerde Temassız Ödeme

1796

Gümrüksüz mağazacılık kuruluşu ATÜ Duty Free, UnionPay International ile işbirliği yaptı. Bundan böyle ATÜ’nün beş havalimanında bulunan 45 mağazasında QR kod ile temassız ödeme sistemini başlatıldı.

ATÜ Duty Free CEO’su Ersan Arcan yeni sistem için yaptığı açıklamada “ATÜ Duty Free olarak yenilikleri her zaman takip etmeye ve global markalarla iş birliklerimizi sürdürmeye çok önem veriyoruz. Değişen yolcu ve ödeme alışkanlıklarını da göz önünde bulundurarak UnionPay ile birlikte mağazalarımızda temassız QR kodlu ödeme sistemini başlattık. UnionPay ile yaptığımız bu değerli ortaklıkla birlikte alışverişlerde yeni bir dönemi olacak. Mağazalarımızı ziyaret eden yolcularımıza modern ve güvenli bir alışveriş deneyimi sağlamaktan mutluluk duyduğumuzu belirtmek istiyorum” dedi.

Unionpay International Orta Doğu Genel Müdürü James Yang da “Ödeme şekilleri değişiyor ve kart kullanıcıları ödemelerini yapmanın en hızlı ve en güvenli yollarını arıyor. UPI olarak uzun zamandır bu konuyu dikkate alıyoruz. Türkiye’de değerli bir ortağımız olan ATÜ Duty Free ile başlattığımız bu yeni uygulamayla, UnionPay kullanıcılarının mağazalardaki alışveriş deneyimlerinden çok daha fazla keyif alacağına inanıyorum” diye görüşlerini açıkladı.