Son Çare ‘Bekar Turları’

1786

“Bekarlar pandemi döneminde daha kolay seyahat edebilirler.” Tayland Turizm Ofisi (TAT) bu varsayımla hareket ederek “bekar turizmi” promosyonu yapmaya başladı.

Bu projede TAT’ın yanında, bölgesel havayolları şirketi Thai Smile Airways, turizm ve rezervasyon platformu Drive Digital ile ünlü ‘internet tanışma sitesi’ Tinder yer alıyor. Ülkeye giriş yapan uluslararası yolculara uygulanan 14 günlük karantina sebebiyle yabancı turistlerini kaybeden Tayland, bu yöntemle iç turizmi canlandırmayı hedefliyor.

TAT Genel Müdürü Yuthasak Supasor’un açıklaması şöyle:  “COVID-19 pandemisi seyahat alışkanlıklarını değiştirdi, biz de yeni fikirler bulmak zorundayız. Single Travel Route Tayland’ın farklı destinasyonlarını seçecek tek başına seyahat eden turistleri hedefliyor.”

Mae Hong Son, Chiang Mai, Phuket, Bangkok gibi farklı 9 destinasyonu içeren formül “bekarlara ülkeyi keşfetme imkanı” sunuyor. Turun tanıtımı bugün yapıldı. Turun ilk günü yarın başlıyor. Vatandaşların ilgisini çekmek ve ölçmek için ücretsiz. İlk (şanslı) kafile Bangkok yakınındaki Chao Phraya tura ırmağında bir gemi gezisiyle başlayacak, ünlü falcı ve Feng Shu uzmanı Chang-Tosaporn Sritula’nın sanatını icra ettiği bir ‘mabet’ ziyaretinin ardından diğer katılımcılarla birlikte akşam yemeği yenecek. Ocak ayında böyle 2 tur daha planlanıyor.

Her ne kadar bu haber ‘gülümsemelere’ neden olsa da, bir yıldır büyük sıkıntı içinde olan turizm sektörü için Single Journey bir umut kapısı…