MSC Cruises Türkiye’ye Dönüyor Ama Kasım’da

1643

MSC’nin 2021 Ege ve Akdeniz programı belli oldu. Buna göre MSC Poesia gemisinin, Kasım ayında İstanbul ve Kuşadası hareketli olarak seferlere çıkacağı planlandı.

MSC Poesia gemisi için hazırlanan program 11 gece sürüyor. Kruvaziyer İstanbul’dan hareketle, Kuşadası, Pire, Yunanistan ve İtalya’nın Palermo, Civitavecchia (Roma) ve Cenova limanlarına uğruyor. Sonra yeni yolcular alarak aynı rotayı geri döndürerek İstanbul’a dönüyor.

MSC Cruises tarafından yapılan açıklamada, dünyayı etkisi altına alan pandemi sürecinde, yolcuların rezervasyon anından gemide geçirdikleri her an ve eve dönüşlerine kadar tüm süreçleri içeren kapsamlı bir sağlık ve güvenlik protokolü hazırladığı belirtiliyor. Bu önlemlerde yolcuların ve mürettebatın sağlık ve güvenliğinin önceliği için herkes gemiye binmeden sağlık taramasının yapılıyor. Gemi genelinde hijyen ve temizlik önlemleri, sosyal mesafe yönetimini, ortak alanlarda yüz maskesi takılmasını, gibi bir dizi önlemin alınması şart olduğu vurgulanıyor. Önlemler arasında, uğranılan her limanda gerçekleştirilen ve “güvenli balon” ismi verilen korumalı kara turları da yer alıyor. Buna göre uğranılan liman kentlerinde şehir turu yapacak olan yolcular yerel halk ile fazlaca temas etmeden güvenli bir tur ile gemiye dönüyor.