Trump’ın Son Dileği

1723

Donald Trump’ı seçimde geride bırakan ve seçimi kazanan Joe Biden’in yemin edip göreve başlamasına 18 gün kaldı. Bu arada seçimlere hile ve usulsüzlük karıştığını iddia eden Trump’ın görevi bırakma hazırlıkları başladı.  Halen ABD Başkanı olan Donald Trump’ın ekibine, görevi sonrasında adının bir havaalanına verilmesi fikrini sunduğu ileri sürüldü.

Daily Best gazetesinin iki kaynaktan aktardığı habere göre, Donald Trump görevi bıraktıktan sonra adının bir havaalanına verilmesini istiyor. Donald Trump’ın aynı fikri 2018 yılında da sunduğu, şimdi görevi bırakmasına az bir süre kalınca da danışmanlarına yeniden yönelttiği belirtildi.  Trump’ın ekibine, ismini bir havaalanına vermek için “hangi bürokratik işlerinin tamamlanması gerektiğini” sorduğu iddia edildi. 

Cumhuriyetçi Parti’nin Florida ekibinden Christian Ziegler, Palm Beach Uluslararası Havaalanı’nın adının Trump Uluslararası Havaalanı olarak değiştirilebileceği önerisinde bulundu. Ziegler aynı zamanda Trump’ın Mar-a-Lago’daki tesislerine bir “başkanlık kütüphanesi” kurabileceğini söyledi.