Pokemon Uçağa Bindi

1747

Japonya’da oyuncak, video oyun gibi temalı ürünleri ile bilinen Pokemon şimdi de havacılık sektörüne hedef aldı.  Bu nedenle de Japon Solaseed Airlines, Boeing 737 tipi uçağını Pokemon temalı yaptı.

Japonya’nın Kyushu Adası’ndaki bölgesel havayolu şirketi Solaseed Airlines, Boeing 737 tipi uçağını Pokemon temalı hale getirdi. Exeggutor karakteriyle süslenen uçak, ilk uçuşunu Miyazaki ile Tokyo Haneda Havalimanı’na arasında yaptı. gerçekleştirdi.

Japonya’da her eyaletin kendisiyle özdeşleşen Pokemon’u bulunuyor. Örneğin, Miyazaki’ye özgü palmiye ağacına benzediği için seçilen Exeggutor’un dışında, kuzeydeki Hokkaido Adası’nda oranın soğuk ve karlı havasına uygun Alolan Vulpix ve Fukushima’da iyileştirme gücüne sahip Chansey bulunuyor. Söz konusu uçak, Pokemon lisansının sahibi The Pokemon Company’yle Japonya’nın çeşitli eyaletleri arasındaki bu turizm işbirliğinin bir parçası.

Exeggutor uçağın dışının yanı sıra koltuklardaki başlıklarda da var. Ayrıca yolculara kalem ve çıkartma gibi bazı özel Exeggutor eşyaları hediye ediliyor. CNN International’ın haberine göre, uçağın yanı sıra Miyazaki’de otobüslerde artık Exeggutor temalı.