Yuttular Ama Yutturamadılar

1801

İstanbul Havalimanı Gümrük Muhafaza ekipleri yaptıkları operasyon ile birisi kadın üç kuryeyi, üç kilo civarında uyuşturucuyu ile yakaladı.

İstanbul Havalimanı Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekipleri uyuşturucu tüccarları ve kuryelerine göz açtırmıyor. Hangi yöntem olursa olsun, titiz araştırmalar ve dikkatler sonucunda ülkemize sokulmak istenen uyuşturucu maddelere geçit verilmiyor. Son olarak da ‘yutucu kurye’ yöntemiyle yapılmak istenen bir kaçakçılık olayı daha ortaya çıkarıldı. Ekiplerin gerçekleştirdiği operasyonda biri kadın üç kurye, midelerine gizledikleri üç kiloya yakın uyuşturucuyu ile yakalandı.

Yolcuların hal ve tavırlarından şüphelenen muhafaza ekipler, kişileri İstanbul Havalimanında cihaz ile kontrol etti. Yapılan tetkiklerde kişilerin midelerinde şüpheli cisimlere rastlandı.  Kişiler hastaneye götürülerek muayene edildi.  Hastanede yapılan detaylı tetkiklerde birisinin midesinde 110 adet, diğer bir yolcuda 80 adet kapsül bir diğer yolcuda da 24 adet şeffaf plastik bulunduğu tespit edildi.

2 yolcunun midesinden çıkan bu kapsüllerin içerisindeki toz maddenin kokain olduğu anlaşıldı. Diğer yolcunun midesinden çıkan şeffaf plastikler içerisinde bulunan likit maddenin ise sıvı kokain olduğu belirlendi. İstanbul Havalimanı Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekiplerinin gerçekleştirdiği başarılı operasyon neticesinde piyasa değeri yaklaşık 2 milyon 834 bin lira olan, 3 kilogram 779 gram uyuşturucuyu Türkiye’ye sokmak isteyen 3 “yutucu kurye” gözaltına alındı.