Hostes Ölü Bulundu Katili Bulunamadı

2092

Filipinler’de bir otelin odasının küvetinde 23 yaşındaki uçuş görevlisi genç kız, ölü bulundu. Olayın cinayet olması olasılığı yüksek. Polis yan odalarda konaklayan 11 kişiden şüpheleniyor. 3 kişi gözaltında 9 kişi aranıyor.

Olay, Filipinler’in Makati kentinde meydana geldi. Filipin Havayollarının uçuş ekibi yılbaşı kutlaması yapmak için City Garden Oteli’ne yerleşti. Gruptaki Christine Angelica Dacera (23) adlı hostes, eğlencenin ardından ertesi sabah ortalıktan görünmedi. Ekip arkadaşlarından Rommel Galida, onu küvetin içinde yatarken gördü. Arkadaşının uyuya kaldığını düşünen Rommel Galida, Dacera’nın üzerini battaniye ile örterek uyumaya devam etti. Galida birkaç saat sonra uyandığında, Dacera’nın yine küvettin içinde yattığını, bilincinin kapalı olduğunu ve teninin morarmaya başladığını fark edince hemen otel yetkililerine haber verdi. Odaya gelen sağlık ekibi Christine Angelica Dacera’nın yaşamını yitirdiğini saptadı.

Olay yerine gelen cinayet masası dedektifleri hemen soruşturma başlattı. Christine Angelica Dacera’nın cesedi adli Tıp merkezine kaldırıldı. İlk incelemede genç kadının cinsel organında kesikler ve sperm bulundu, bacaklarında morluk ve kesikler görüldü. Genç hostesin cinsel istismara uğradığına dair bulgulara rastlandı. Ancak otopsi raporu ile olayın aydınlanacağını söylediler.

Makati polisi, Dacera’nın ölümüyle bağlantılı olarak üç kişi “cinayetle tecavüz” suçundan gözaltında olduğunu bildirdi ancak 9 kişinin ise hala aradığını açıkladı. Ailenin avukatı genç hostesin ölümünden önce uyuşturulmuş ve taciz edilmiş olduğuna inandıklarını ve bu nedenle ikinci bir otopsi talep ettiklerini söyledi. Filipinler İnsan Hakları Komisyonu, davayla ilgili kendi soruşturmasını da yürüteceğini açıkladı.