‘Salondan Yayın’da 2’nci Perde

2871

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, kültür-sanat etkinliklerini sanatseverlere on-line olarak ulaştırmaya devam ediyor. Oyunların provaları, İstanbul’un kültür sanat hayatına yön veren isimlerle söyleşiler, uzun süre kapalı gişe sahnelenmiş oyunların tekrar gösterimleri gibi pek çok etkinlik yayımlanıyor.

İBB Şehir Tiyatroları’nın Ocak ayında kurumsal sosyal medya hesabından sanatseverlerle buluşturacağı söyleşi, okuma provası ve oyun gösterimi programları şöyle;

15 Ocak Cuma 20:00’de Çat Kapı Prova’da, “Herkes Sihirbaz Olacak” adlı çocuk oyununun provası.

16 Ocak Cumartesi 11:00’de Çocuk Saatinde, “Profesör Malumatfuruş”, “Denenmemiş Deneyler”, “Karagöz Hacivat, Kukla Yapımı” ve “Hikâye Zamanı”

16 Ocak Cumartesi günü 19:00’da, “Sahnenin Gizli Kahramanları” isimli söyleşide konuk Sahne Teknisyeni Süleyman Çetiner.

23 Ocak Cumartesi günü 15:00’te, “Müge Akyamaç ile Role Hazırlık Atölyesi” Burada oyunculuk mesleğinde, bir oyuncunun role hazırlanma teknikleri, nelere dikkat etmesi gerektiği, karakter okuma ve değerlendirme gibi çalışmalar katılımcılarla paylaşacak.

24 Ocak Pazar günü 20:00’de İBB Şehir Tiyatroları Sahne Direktörü, Oyuncu Ayşegül İşsever ile oyunculuk üzerine söyleşi.

29 Ocak Cuma günü 20:00’de Çat Kapı Prova’da hazırlıkları devam eden “Antigone” adlı oyunun okuma provası yayınlanıyor.

30 Ocak Cumartesi günü 11:00’de Çocuk Saatinde birçok farklı etkinlik çocukları bekliyor. Profesör Malumatfuruş, Denenmemiş Deneyler, Karagöz Hacivat, Kukla Yapımı ve Hikâye Zamanı programları çocuklarla buluşacak.

30 Ocak Cumartesi günü 19.00’da, “Sahnenin Gizli Kahramanları” isimli söyleşinin yeni konuğu Emekli Aksesuarcı Mehmet Ezer.

31 Ocak Pazar günü 15:00’te Hayal-i Temsil isimli oyun seyirciyle buluşacak.