THY’ye Elmas Geldi

1961

Türk Hava Yolları, pandemi süresince de en fazla uçuş gerçekleştiren havayolu şirketlerinden biri oldu. THY pandemi şartları uyarınca sunduğu ekstra güvenli seyahat deneyimi ve almış olduğu kapsamlı hijyen tedbirleri ile APEX (Airline Passenger Experience Association) tarafından gerçekleştirilen APEX Health Safety değerlendirmesinde en yüksek statü olan Diamond seviyesinde sınıflandırıldı.

Havayolu şirketlerini, pandemi döneminde almış oldukları hijyen tedbir ve önlemlerine göre Gold (altın), Platinum (platin)ve Diamond (elmas) statülerinde yapılan değerlendirmede, diğer havayolları şirketleri ile birlikte puanlandırılan milli havayolumuz sağlık ve güvenlik seviyesini ifade eden Diamond (elmas) statüsüne layık görüldü. THY’nin Diamond statüsünü kazanmasında etkili olan kriterler şöyle; Yer hizmetlerindeki temassız check-in süreçleri, sosyal mesafe uygulaması, girişlerde ateş ölçümü, havaalanındaki covid-19 testi hizmetleri, uçak içinde alınan sosyal mesafe tedbirleri, ekstra temizlik önlemleri, uçuşlarda görevlendirilen hijyen uzmanları ve tüm yolculara sunduğu hijyen kitlerine kadar onlarca kriter göz önüne alındı.

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı M. İlker Aycı sonuçları için “Yolcularımızın, pandemi koşullarında da seyahatlerini sağlıklı ve güvenli bir şekilde gerçekleştirebilmelerine yönelik aldığımız kapsamlı hijyen tedbirlerini hassasiyetle uygulamaya devam ediyoruz. Bu dönemde başta uçuşlarımızda görevlendirdiğimiz “hijyen uzmanı” kabin ekiplerimiz, tüm yolcularımıza sunduğumuz hijyen setlerimiz olmak üzere, havalimanları ve uçaklarımızda aldığımız tedbirlerle yolcularımızın seyahatleri boyunca kendilerini daha güvende hissetmelerini sağladık. Güvenli seyahat standartlarımızın, en yüksek seviye olan Diamond statüsünde karşılık bulması bizim için memnuniyet verici. Yolcularımıza mümkün olan en iyi seyahat deneyimini sunabilmek adına özveriyle çalışmayı sürdüreceğiz.” dedi.