Annem Ne Yapsam Ağlıyor

1588

Air India’nın kadın pilotlardan oluşan ekibi, geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdikleri bir uçuşla Hindistan Havacılık Tarihi’ne geçti. Söz konusu uçuş,  tümü kadınlardan oluşan kabin ekibinin gerçekleştirdiği en uzun uçuş olarak kayıtlara girdi. Uçağın kaptan pilotu Zoya Aggarwal “Küçükken pilot olacağım dediğimde annen sakın olma, diye ağlardı. Başarımı duyunca bu kez de sevinçten ağladı” dedi

Air India’nın  (AI-176) sefer sayılı dev Boeing uçağı geçtiğimiz günlerde 4 kadından oluşan kokpit ekibi ile ABD’nin San Francisco kentinden kalkarak Hindistan’ın güneyindeki Bengaluru kentine uçtu. 14 bin kilometrelik uçuş 17 saat sürdü. Mürettebat Zoya Aggarwal, Papagari Thanmai, Akansha Sonware ve Shivani Manhas’ı Bengaluru Kempegowda Havaalanında Hindistan Sivil Havacılık Bakanlığı, Air India yetkilileri alkışlarla karşılandı.

Hava Tanrısına da Şükür

Sivil Havacılık Bakanlığına ve Air India’nın ekibe güvendikleri için gurur duyduklarını vurgulayan Aggarwal, “Minnettar ve mutluyuz. Herkese teşekkürler, Rotamızda kuzey kutup bölgesinden de 940 Km/saat ile geçtik. Oradaki hava da iyi bir uçuş için uygundu. Bu nedenle Hava Tanrısı’na da şükrettik” dedi. Ailenin tek çocuğu olan Aggarwal, “Aileme pilot olmak istediğimi söylediğimde annem ağlamıştı. Her sefer çıkarken hep endişe duyar ve ağladığını söylerdi. Ancak bu başarımı duyunca da sevinç gözyaşları dökmüş. Annem yapsam ağlıyor” diye duygularını dile getirdi.