50 Bin Tohumu Dron Attı

1216

DDHL Express Türkiye’nin daha yeşil bir geleceğe katkıda bulunma hedefiyle başlattığı “Seninle Daha Yeşil” projesi tamamlandı. Proje için havadan yapılan atışlarda 50 bin adet akasya, alıç, iğde, badem ve sedir tohumları ecoDrone’lar aracılığıyla insan elinin değmesinin imkansız olduğu bölgelere atıldı.HL Express Türkiye’nin daha yeşil bir geleceğe katkıda bulunma hedefiyle başlattığı “Seninle Daha Yeşil” projesi tamamlandı. Proje için havadan yapılan atışlarda 50 bin adet akasya, alıç, iğde, badem ve sedir tohumları ecoDrone’lar aracılığıyla insan elinin değmesinin imkansız olduğu bölgelere atıldı.

Deutsche Post DHL Grubu’nun “2050 Yılında Sıfır Emisyon” hedefi kapsamında çalışmalarını sürdüren DHL Express Türkiye, 2019 sonunda çevre odaklı sosyal girişim için Orman Genel Müdürlüğü iş birliğiyle başlattığı “Seninle Daha Yeşil” projesini tamamladı.  Projede toplamda 50 bin tohumu toprakla buluşturan çalışmanın ilk iki fazında Ankara Polatlı ve Ankara Çakırlar mevkiinde yapılan atışlarla 28 bin tohum atışı yapıldı. Daha sonra da Mersin Silifke’de 22 bin tohum toprakla buluştu. GoGreen İklim Nötr gönderiler ve filtre kullanımları için yapılan atışlarda; akasya, alıç, iğde, badem ve sedir tohumları ecoDrone’lar aracılığıyla insan elinin değmesinin imkansız olduğu bölgelere atıldı.

DHL Express Türkiye CEO’su Claus Lassen, projeye ilişkin değerlendirmesinde, “2050 yılında sıfır emisyona ulaşmak için operasyonlarımızın karbon ayak izini azaltıyor, çevre koruma projelerini destekliyoruz. Bu kapsamda 2025 yılına kadar global olarak her yıl 1 milyon ağaç varlığını dünyaya kazandırmak istiyoruz. Türkiye’de projeyi desteklemek için farklı bir yol izlemeye karar verdik. İnsan elinin değmesinin imkânsız olduğu bölgeleri yeşillendirmeyi başardık. Hedefimiz gelecek nesillere daha yeşil, daha güzel bir dünya bırakmak” dedi.