Rusya Kapıyı Biraz Daha Araladı

1360

Rusya, Yunanistan ve Singapur’a olan seferleri ise 8 Şubat’ta, Azerbaycan ve Ermenistan ile karşılıklı uçak seferlerini de 15 Şubat tarihinden itibaren yeniden başlatıyor.

Rusya Başbakanı Mihail Mişustin’in Covid-19 ile mücadele merkezinin önerisiyle 15 Şubat tarihinden itibaren Azerbaycan ve Ermenistan ile karşılıklı uçak seferlerinin yeniden başlatma kararını aldığı açıkladı. Karar uyarınca, Moskova-Bakü arasında haftada iki sefer, Moskova-Erivan arasında ise haftada dört sefer düzenlenecek.

Ayrıca, 8 Şubat’tan itibaren Moskova’dan Kırgızistan’ın başkenti Bişkek’e olan düzenli sefer sayısının haftada üçe, Moskova’dan Belerus’un başkenti Minsk’e olan seferlerin haftada 3’ten 5’e çıkacağı, Rostov na-Donu ve St. Petersburg’dan Minsk’e haftada bir sefer düzenlenen uçuşlar ile Yunanistan ve Singapur uçuşlarının yeniden başlayacağı belirtildi. Rusya, koronavirüs salgını nedeniyle kapattığı sınırlarını, ağustos ayından itibaren kademeli Türkiye, Tanzanya, İsviçre, Mısır, BAE, Belarus, Kırgızistan, Kazakistan, Sırbistan, Güney Kore, Japonya, Etiyopya, Finlandiya, Vietnam, Hindistan, Katar, Küba, Seyşeller ve Maldivler’e uçuşlar yeniden başlamıştı. Kaynak: Sputnik