Şişli Tiyatrosu Yenilendi Perdelerini Açıyor

2395

1972 yılında kurulan ve Adile Naşit, Gazanfer Özcan gibi sanatçıların sahne aldığı son olarak da Ali Poyrazoğlu’nun oyunlarına sahne olan sahne Şişli tiyatrosu yenilendi.  Uzun süredir kapalı olan tiyatro yaklaşık bir milyon lira harcama ile şimdi perdelerini açma hazırlığında.

1972 yılında kurulan Şişli Tiyatrosu’nda onarım 6 ay önce başlamıştı. Tiyatro yoğun bir tempoda yenilendi. Yenileme çalışmaları, mekanın nostaljik havasına uygun olarak yapıldı. Mart ayının başında açılışı planlanan 230 kişi kapasiteli Şişli Tiyatrosunun sahibi Mustafa Kalkan, “Yepyeni mekân yeniden sanat ile buluşacak. Bu çok sevindirici” derken duygularını söyle aktardı;

“Öncelikle herkes bu devirde sanata bu şekilde yatırım yapılır mı? Diye sordu. Ben de yapılır tabii ki. Sanat her zaman kazandırır. Para kazandırmasa insan kazandırır. İnsanın aydınlanması için sanat gereklidir. Bu nedenle sanata yatırım yapıyoruz. Tiyatroyu devir aldıktan sonra yaklaşık bir milyon liralık bir harcama ile yeniledik. Hem salonu olmayan tiyatrocular hem de yeni projelere her zaman destek vermeye hazırız. Biz Fabula Kültür Ve Sanat Limited Şirketi olarak bir girişimde bulunacağız. Bunun yanı sıra genç sanatçılara ve tiyatro kulüplerine destek vermeyi planlıyoruz. Diğer tiyatrolardan farklı olarak biz dijital yayınlar da planlıyoruz. Ayrıca tiyatro çalışmalarımıza bağlı olarak bir de sanat akademimiz olacak. Tiyatro çalışmalarının yanı sıra salon ve diğer bölümler kongre, seminer amaçlı kullanılmak üzere de düzenlendi.”