Almanların Tercihinde Yunanistan İlk Sırada

1686

TUI, Almanların bu yaz rezervasyon yaptığı destinasyonların belli olduğu. Şimdiye kadar yapılan rezervasyonlara göre. Yunanistan’ın Girit bölgesi ilk sırada, İspanyanın Mayorka Adası ikinci. Türkiye ise 5’inci tercih.

TUI Almanya CEO’su Marek Andryszak, Avrupa genelinde aşıların artmasıyla birlikte seyahatin yakında yeniden başlayacağına olan güvenin arttığını ve yaz rezervasyonlarının çoğalacağını belirtti. Andryszak “Yaz için şimdiden yapılan rezervasyonların ülke ve bölgelere göre dağılımında Yunanistan’ın Girit bölgesinin ilk sırada. İspanya’nın Mayorka adası ikinci tercih oldu. Türkiye ise Akdeniz bölgesinin 5’nci sırasında” dedi.

CEO Andryszak, “Özellikle Temmuz ve Ağustos ayı tatillerinde Akdeniz ve Kanarya Adaları’ndaki birçok rotadaki uçakların hızlı bir şekilde rezerve edilmesi muhtemel” derken sözlerini söyle sürdürdü; “Rezervasyonlarda fiyattan çok esnekliğe bakılıyor. Korona turistlerin önceliklerini değiştirdi. Esnekliği en önemli talep haline getirdi. Yeni esnek tarifemizin çok kabul gördü, yeni rezervasyonların üçte ikisinden fazlası şu anda esnek rezervasyonlardan oluşuyor. Geçmiş yıllarda bir seyahat planlayan müşteriler için fiyat-hizmet performans oranı en önemli kriterken, şimdi tur paketinin esnekliği en önemli kriter oldu. Bu arada fiyatlar da 2019’a göre yüzde 20 oranında yükseldi.”