Çılgın Hostesler

345

Bir hostes sosyal medyada bir paylaşım yaptı, meslektaşları da ona yanıt olarak bu güne kadar hiçbir uçakta hiçbir kabin görevlisinden görülemeyecek kadar farklı fotoğraflarla yanıt verdi. Böylelikle Covid-19 pandemisi ile durma noktasına gelen havayollarının moralsiz personeli sosyal medya mesajları ile biran olsun gülümsedi ve gülümsetti.

Her şey uluslararası bir havayolunda Nancy adlı bir hostesin, sosyal medyada bir fotoğraf paylaşması ile başladı. Nancy’nin hastane yatağında yatarken çektiği fotoğrafın altına söyle bir not düşmüştü. “ 18 yıllık kabin memuruyum. Çok büyük bir havayolunda 18 yıldır çalışıyorum.  

Önceki hafta uçağımız New York -Londra seferini yapmak için John F. Kennedy havalimanında körüğe yanaşmıştı. Pilotlar ve kabin ekibi olarak uçakta yerimizi almıştık. Vakit geldi. Yolcular uçağa alınmaya başladı. Ben de First Class’ın önünde durup yolculara  “Hoş Geldiniz” diyordum. Bu sırada ufak, tefek Asyalı bir kadın yolcu içeriye girdi. Elindeki kabin bagajını koltuk üstündeki bölmeye koymak için kaldırdı ama başaramadı. Belli ki valizi ağırdı. Hemen yolcunun yanına gittim. İzin isteyip valizi aldım kaldırdım ve bir solukta baş üstü dolaba koymak istedim. Bu arada dengem bozuldu ve valiz düşürmemek isterken ters bir hareket yaptım. Bagajı yerine yerleştirdim ama belimde bir ağrı oldu. Bir süre sonra doktorum “bel fıtığı olmuşsun ameliyat şart’ dedi. Ardından tehlikeli bir operasyon geçirdim. Ve başımdan geçenleri meslektaşlarıma “aman dikkat edin” diye sosyal medyadan yazdım”. 

Kimisi amuda kalktı, kimisi bagaj bölümlerine asıldı, kimisi de abartı ve baş üstü dolaplarına yatıp pozlar verdiler.

İşte ne olduysa bu paylaşımdan sonra oldu. Kimileri geçmiş olsun dileklerini iletti. Kimileri spor yapmadığı için sakatlanmasını normal olduğundan söz etti. Bu arada muzip birkaç meslektaşı bu olayı diline doladı.

Neler mi? yazdılar.  Bazı başlıklar söyle; “Ben yoga yapıyorum. Bir kabin bagajı beni sakatlayamaz. Spor yapanlar bir valiz ile sakatlanmaz”, “Sahi o kadar ağır bagajları o dolapları nasıl çekiyor? Ama test ettim dolaplar çok sağlam işte ispatı”, “Keşke trolleyin üzerine çıkıp valizi öyle yerleştirseydin” gibi mesajlar atanlar bir de söylediklerini ispatlamak için fotoğraflar da çektirip yazılarına eklediler.

Ve ortaya bu güne kadar hiç görülmemiş ilginç ama biraz da çılgınca fotoğraflar çıktı. Böylelikle Covid-19 pandemisi ile durma noktasına gelen havayollarının moralsiz personelleri sosyal medya mesajları ile biran olsun gülümsedi ve gülümsetti. Bu arada bunların muzip bir kabin memurunun şakası olduğu iddia edildi…