Prezervatifte İçki, Şişede Kokain

1470

İstanbul Havalimanı’nda Gümrük Muhafaza ekipleri yaptıkları operasyonda içki şişelerinin içine doldurulmuş sıvı kokain ele geçirdi. Yakalanan 3 kilogram 380 gram ağırlığındaki uyuşturucunun piyasa değerinin yaklaşık 2.5 milyon lira olduğu belirtildi. Uyuşturucu tacirleri sıvı kokain doldurdukları şişelerin üst kısmına da prezervatif içinde gerçek içki doldurarak düzenek hazırladı. Ancak kaçakçılık ve narkotik dedektiflerini atlatamadı.

İstanbul Havalimanı’nda görevli Gümrük Muhafaza Kaçak İstihbarat ve Narkotik ekipleri Brezilya’nın Sao Paulo kentinden gelen bir yolcuyu şüpheli olarak değerlendirdi. Uçağın İstanbul Havalimanı’na iniş yapmasının ardından valizler x-ray cihazından geçirildi. Bu arada narkotik dedektör köpekleri tarafından da arandı. Köpekler şüpheli yolcunun valizindeki 3 içki şişesine tepki verdi. Bunu üzerine şişeler açıldı. İçindeki alkollü içecek görünümündeki sıvından numune alındı.

2,5 Milyonluk Sıvı Kokain

Numuneler de uyuşturucu test cihazına konuldu. Uzmanların yaptığı analizinde alkol uyarısı alınmasına karşın uzmanlar şüphelerinde ısrar etti. İkinci kez inceleme yapıldı. Detaylı araştırmada şişelerin içerisine yerleştirilen bir düzenek olduğu görüldü. İçkinin şişelerinin ağızlarındaki düzeneğin prezervatiften oluştuğu saptandı. Uyuşturucu tacirleri şişenin ağız bölümüne prezervatifi yerleştirip içine normal bir içki, düzeneğin altına da başka bir sıvı koymuştu. Bunun üzerine düzenek ve içerisindeki sıvı bulunduğu yerden çıkarıldı. Şişede kalan diğer sıvından alınan numunenin analizinde, bu sıvının kokain çözeltisi olduğu anlaşıldı. Gümrük Muhafaza ekiplerinin titiz çalışması sonucunda içki görünümü verilen piyasa değeri 2,5 milyon TL olan toplam 3 kilogram 380 gram ağırlığında sıvı kokain ele geçirildi. Olayla ilgili bir kişi gözaltına alındı. Polisin konuya ilişkin yürütülen soruşturmaya devam ettiği belirtildi.