Hostes Ve Pilotlar; Sabırsızlanıyoruz

1460

Ryanair ekipleri de Güney Afrikalı Dj Master KG’nin ‘Jerusalema’ adlı parçasına klip çekti. #JerusalemaChallenge ile “Gökyüzüne geri dönmek için sabırsızlanıyoruz” mesajını verdiler. 

Covid-19 pandemisi ile felaketler yaşayan havayolu endüstrisi, eski günlere dönmenin hayalini yaşıyor. Uçak şirketlerinin iflası, sektörden silinmesi, aralarında pilotların, kabin ekiplerinin, teknik personelin yer hizmetleri elemanların bulunduğu milyonlarca kişinin işsiz kaldığı bu felaketin bitmesi için herkes dua ediyor.

1985 yılında Dublin İrlanda’da kurulan ve düşük maliyetli bilet fiyatları ile ilgi gören ve pandemi öncesinde yıllık 50 milyon civarında yolcu taşıyan Ryanair de yeniden eski günlerin özlemi çekiyor. Bu nedenle Ryanair, dünyada çok etkileşim alan dans olan, sayısız video ve viral kampanyada performansı sergilenen ‘Jerusalema Dance Challenge / Kudüs Dans Meydan Okuması’na katıldı. Bunun için kamera karşısına geçen pilotlar ve hostesler klip çektiler. 

Güney Afrika listelerinde 2019’un aralık ayında bir numaraya tırmanan 2020’nin şubat ayında karantinalar başladığında yeniden liste başı olan  ‘Jerusalema’ şarkısına ilk kez Angolalı bir dans grubu dans videosu çekmişti. Bu video, ilk önce Portekiz’de ardından İtalya, İspanya, Fransa, Jamaika, Kanada, ABD ve İsrail’de yayıldı. Dans öğretmenleri koreografiyi öğretmek üzere videolar yayınladı. Şirketler, hastaneler, okullar viral olan videodaki dansın aynısını yaparak videolarını paylaşmaya başladı. #JerusalemaChallenge için futbolcu Cristiano Ronaldo ve şarkıcı Janet Jackson da bu kervana katılmıştı.