Otelciler Birleşti Kanarya Havayolunu Kurdu

1392

İspanya’nın Kanarya Adalarında otel işletmeciliği yapan işadamları birleşerek bir havayolu şirketi kurdu. Amaçları bu güne kadar hep bağlantılı seferler nedeniyle turistlerin adalara gelirken çektikleri zorlukların önüne geçmek oldu. “Hiçbir havayoluna bağlı kalmadan turistlerimizi kendimiz getireceğiz” diyorlar. Kurdukları havayolu şirketinin adı da “Canarian Airways koydular.

Kanarya Adalarındaki 14 otel sahibi girişimci aralarında 4 milyon Euro para topladı. Bu para ile Canarian Airways’ı kurdular. Bu adımın turist taşımacılığı söz konusu olduğunda otelciler tarafından bağımsızlığa doğru giden yol olarak çok olumlu olarak gördüler.

Ashotel’in ve şimdi de “Canarian Airways” Başkanı Jorge Marichal, “Kanarya Adalarının uçuş bağlantısında hep büyük sıkıntılar oluşuyordu. Otelciler olarak bu konuda yıllardır çok rahatsızdık. Niye kendimiz taşımıyoruz sözleri otelciler arasında çok sık duyulmaya başlamıştı. Şimdi yeni şirketimiz ile öncelikle Avrupa’dan Kanarya Adalarına tatilcileri taşıyacak. Markamızın logosunu denizi, dalgaları ve deniz meltemini ile Tenerife’yi tatil destinasyonu olarak gösteren bir şekilde yaptık. “ dedi.

Canarian Airways ilk uçuşunun muhtemelen Haziran 2021‘de başlatacak. Bunun için de 160 yolcu kapasiteli bir Airbus A319 uçağı kullanılacak. Bu uçaktaki koltuk kapasitesi yolcuların rahatı için 144 yolcuya düşürülecek. Uçak İspanya ana karası ve İngiltere ve Almanya’daki havalimanları da dahil olmak üzere çeşitli Avrupa şehirlerine bağlantılar gerçekleştirilecek. (Tourexpi)