Tayland’da Turiste Milat 1 Temmuz

1260

Tayland turizm yetkilileri, ülkenin sınırlarını uluslararası seyahatlere yeniden açmak için kolları sıvadı. Tayland’ın en büyük 15 Turizm şirketi yetkilileri, bu nedenle bir araya geldi, tanıtım grubu kurdu. Turizmciler, “1 Temmuz’dan itibaren kapılarımızı turistlere yeniden açmayı planladık. Bu nedenle de #OpenThailandSafely kampanyasını başlattık” açıklamasını yaptılar.

Projede Yaana Ventures, Asian Trails, Capella Hotels and Resorts, EXO gibi şirketler öncülük yapıyor. Turizmciler Tayland Kraliyet Hükümetine, projelerini anlatan ve önerilerde bulundukları resmi bir dilekçe de verdiler. Turizmciler, 1 Temmuzdan sonra Tayland’a gelecek olan turistin aşılı olacağını, bu nedenle de vatandaşlarının ve ön saflardaki personeli aşılamak için Sağlık Bakanlığı’nın da zamanı olacağına inandıklarını belirttiler. “Biz Temmuz ayından itibaren turistleri yeniden ağırlamaya hazırız. Ayrıca turistlere de yaz tatillerini planlamaları için de zaman tanımış oluyoruz” dediler.

Bu arada Yaana Ventures CEO’su Willem Niemeijer, “1 Temmuz’daki yeniden açılış, Tayland’ın Asya ülkeleri arasında liderlik rolü göstermesi ve 2022’de Tayland ekonomisinde sağlam bir toparlanmanın yolunu hazırlaması için stratejik bir fırsat olacak. #OpenThailandSafely kampanyasının yaratıcıları olarak, Tayland’ın COVID-19 salgınından önce kaydettiği çok sayıda uluslararası turistin geri dönmesini sağlayacağını umuyoruz. Ülkeyi koronavirüs vakalarındaki artıştan korumaya yardımcı olmak için hükümetimizden, turistlerden negatif bir COVID-19 testi göstermelerini ve sağlık sigortası satın almaları şartını koymasını istiyoruz” dedi.