İnciraltı’nın Hedefi Dünyaya Açılmak

1106

İnciraltı Gelişim Derneği (İNGEDER) 11 ülkenin Büyükelçiliklerine davet mektubu göndererek, yabancı yatırımcılara bölgeye yatırım yapmaları çağrısında bulundu.

İzmir’in 40 yıldır çözüm beklediği, İnciraltı ve Bahçelerarası’nın, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından sağlık turizm odaklı planlanmasında son aşamaya gelindiğini belirten İnciraltı Gelişim Derneği (İNGEDER) Başkanı Tayfun Karabulut,  “Bizde dernek olarak harekete geçtik. Yurt dışında bulunan sağlık turizminde öncü 11 ülkenin büyükelçiliklerine mektup gönderdik. İzmir’in ve İnciraltı’nın yatırım değerini anlattık. Onlardan ülkelerinde bulunan sağlık turizmi yatırımcıların iletişim bilgilerini istedik. Onları iki kez EXPO’ya aday olan İnciraltı’na yatırım yapmaya çağırdık” dedi

Yıllardır tarım yapılamayan İnciraltı ve Bahçelerarası’nda bulunan toprakların sağlık turizmi odaklı planlanarak İzmirlilerle buluşması için çaba sarf ettiklerini vurgulayan Karabulut, “İnciraltı planlamaları bittiğinde topraklarımızın; ülkemize ve şehrimize 10 milyar dolar yabancı sermaye getireceği sözünü geçtiğimiz yıllarda İnciraltı Gelişim Derneği olarak vermiştik. Kollarımızı sıvadık. Artık harekete geçiyoruz. Biz inanıyoruz ki İzmir; İnciraltı’nın planlanması ile hak ettiği değere ulaştığında dünyada çok değerli bir şehir haline gelecek” derken İnciraltı’nın İzmir’deki genç işsizliği da aşağıya çekeceği iddia etti.