ABD’ye Türk Tasarımı

1349

Bu güne kadar 50’den fazla ülkede 700’ü aşkın proje için mobilya üreten Hotelya, Amerika’nın Boston, Kaliforniya, New York ve Kolorado eyaletinde inşa edilen 4 farklı projeye de Türk mobilyasının adını taşıdı.

Hareketli ve sabit mobilyalar üretip özellikle otel projeleri yapan Hotelya’nın yeni adresi ABD oldu. Yaklaşık 45 yıldır otel, restoran, kafe, gibi projeler için mobilya üreten Hotelya, bu kez de Amerika’nın dört farklı eyaleti için mobilyalar üretti. Kolorado’nun ünlü kaplıca tesislerinden Glenwood Hot Springs Resort ve Kaliforniya’nın lüks otellerinden Hyatt Place Pasadena Türk markası Hotelya’yı tercih etti. Bu projeler için 83 çeşit farklı tasarımdan oluşan toplam bin 500 parça mobilya ihraç edildi.  

Hotelya kurucu ortağı ve Genel Müdürü Yüksek Mimar Zümrüt Doyran; “Her proje için ortalama 20 ürün yaptığımız düşünülürse fabrikamızda binlerce ürün kalıbı bulunduğunu söyleyebiliriz. Her yeni projenin toplantı masasında en az 4-5 farklı coğrafyadan, dinden ya da ırktan mimarlar, yatırımcılar, mühendisler bir araya geliyoruz. Hemen hemen dünya üzerindeki her ülkeden iş ortağımız var. Tüm farklılıklara rağmen ortak bir noktada buluşuyor ve müthiş işler çıkartıyor, her proje için özgün, yaratıcı ve ilgi çekici çalışmalara imza atıyoruz. Biz müşterilerimize; “Siz hayal edin, biz yapalım, hayata geçirelim” diyoruz. Bu hayal bazen çok basit bir poliüretan sandalye olabileceği gibi bazen de altın varaklı, el oymalı, çokça emek ve zaman isteyen klasik bir koltuk olabiliyor. Özetle biz sadece mobilya üretmiyoruz. Her kültürden ve coğrafyadan insanın zevkine hitap edebilmeyi, beğenilmeyi başarıyor, ülkemizi yurt dışında gururla temsil ediyoruz” diyor.