“Contemporary İstanbul” Mayıs’ta Açılıyor

2157

Contemporary İstanbul, çağdaş sanat pazarını desteklemek amacıyla 4-5 Mayıs VIP Ön İzleme ve 6-9 Mayıs 2021 tarihleri arasında da genel ziyaretçiler için Lütfi Kırdar Kongre Merkezi Rumeli Salonunda açılıyor.

Çağdaş Sanatın iyileştirici gücü ve merak uyandırıcı etkisini yepyeni bir yönden ele alan Contemporary Istanbul, Türkiye’deki galeriler için düzenlediği bu edisyon ile kapılarını sanatseverlere açıyor. Contemporary İstanbul, sürdürülebilir sanat ortamının sağlanması için sanat kurumları ve galerilerle birlikte ortak hareket etmeyi hedefliyor. Bu nedenle, bu yıl sadece Türkiye’deki galerilere özel bir edisyon ile ziyaretçilere ulaşılacak.

Contemporary Istanbul koleksiyoner, sanatçılar ve sanatseverler ile 15. kez bir araya gelecek. 8. yaşına giren dijital sanat ve yeni medya sanatı Plug-in İstanbul bölümünde ise; “post-“ teması üzerinden teknoloji, bilim ve sanatın güncel yaklaşımları sunulacak. Programda, performanslar ve yeni medya sanatına yer verdiği Plug-in İstanbul bölümü ile sanat pazarını canlandırmayı amaçlıyor. Plug-in Esra Özkan küratörlüğünde bu yıl; Ahmet Rüstem, Bevoid, Can Büyükberber, Ece Gözen, Enes Özenbaş & Ethem Cem, Hakan Sorar, Sofia Crespo H.O, Mert Kızılay& Hakan Gündüz, Maxim Zhestkov, Mario Klingemann, Nye Thompson, Onur Sönmez, Philipp Schmitt & Steffen weiß, Selin Balcı, Yonca Karakaş katılımıyla gerçekleşiyor. 15. Contemporary Istanbul Programı 4-5 Mayıs VIP Ön İzleme, 6-9 Mayıs Genel Ziyaret Günleri olacak. 11:00 – 13:00 saatleri arasında, fuar özel olarak VIP kart sahiplerinin ziyareti için açık olacak.