Dünyanın Aşısını Biz Taşıyoruz

1362

Dünyada en geniş uçuş ağına sahip hava kargo markası olan Turkish Cargo, UNICEF’in (Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu) Covid-19 aşıları ve sağlık ekipmanları dahil dünyanın dört bir yanına aşı taşıyor. 400’den fazla destinasyon arasında küresel ilaç koridoru oluşturan Turkish Cargo, 96’sı direkt kargo olan 300’den fazla destinasyona ulaşıyor ve 365 uçaktan oluşan filosuyla, global hizmet ağında yer alan müşterilerine 7/24 hizmet sağlıyor.

Mürteza AKKAYA

Turkish Cargo önceki günlerde uluslararası nakliye şirketi Kuehne+Nagel işbirliği yaparak UNICEF’in Hindistan’dan tedarik ettiği 1.7 milyon doz Covid-19 aşısını Mumbai’den Demokratik Kongo Cumhuriyeti’nin başkenti olan Kinşasa’ya başarılı şekilde ulaştırdı.

Kargo taşımalarında 30 yıllık deneyime sahip olan Turkish Cargo, ayrıca yine UNİCEF’e ait olan Covid-19 şırıngalarını Barcelona’dan Tunus’a, Covid-19 aşılarını da Amsterdam’dan Kiev, Tiflis ve Amman’a ulaştırdı. Geçtiğimiz aylarda Çin’in Sinovac aşılarını dünyanın farklı destinasyonlarına nakleden Turkish Cargo, birçok farklı aşı tipini taşımaya ve dünyanın dört bir yanına sağlık ulaştırıyor. Özel kargo taşımalarında global standartlarda tasarladığı ‘TK Pharma’ ürünü ile en ideal şartlarda soğuk zinciri korurken IATA CEIV (Bağımsız Denetleyiciler için Mükemmellik Merkezi) pharma sertifikasına sahip olarak da dünyanın dört bir yanına ilaç ve aşı taşıyor.