Dünyayı Gezdi Guinness’e Girdi

1324

Instagram’da lexielimitless ismiyle tanınan ve seyahatlerini takipçileriyle paylaşan 21 yaşındaki Lexie Alford, Guinness Rekorlar Kitabı’na girmeyi başardı. 12 yaşından beri dünyanın tüm ülkelerini gezme hayali kuran Lexie bu idealine 9 yılda ulaştı.

Kaliforniya’da seyahat acentesi sahibi anne ve babanın çocuğu olarak gezme konusunda aileden gelen bir tecrübesi olan Lexie Alford, 18 yaşına kadar seyahatlere hep ailesi ile çıktı. Hatta aile ile 70 civarında ülke gezmişti. Çalışarak kazandığı paraları seyahatlerde harcayan Lexie, ailesinin kendisini her yaşam tarzına alışık olarak büyüttüğünü ve ülkeleri gezerken bu tarzın faydası gördüğünü belirtti. Gezi sırasında ülkemize da gelen İstanbul ve Kapadokya’dan fotoğraflar paylaşan genç kadın 

“12 yaşımdan beri en büyük hayalim olan dünya turu yapmaktı. Bir yandan para biriktirip diğer yandan da gideceğim ülkelerde en az para ile nasıl gezebilirim araştırmalarını yaparım. Bu sayede bir turist gibi değil de, yerel bir vatandaş gibi ve gezdim. Gezip gördüğüm ülkelerde inanılmaz yaşam tecrübeleri kazandım. Dünyayı gezerken diğer kadınlara da ilham olduğumu fark ettim. Hiç resmi sponsorum olmadı. Hep kendi paramla gezdim.  Ama bazı yerlerde konaklamalarda hem fotoğraf çekip hem de blog yazdığım için bazı otellere konaklama karşılığında blog da onlardan söz ediyordum. Bu benim masraflarını da düşürüyordu. Ucuz uçak biletleri alıp biriktirdiğim millerle yolculuklar yaptım. Ama sonunda dileğim gerçekleşti, hatta dileğim dünya çapında tescillendi. Bu bana gurur veriyor” diyor.