İBB Şehir Tiyatrolarında Bu Hafta

1517

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, kültür-sanat etkinliklerini sanatseverlere online olarak ulaştırmaya devam ediyor. Sanatseverleri, oyunculuk üzerine atölye programları, çocuklar için özel programlar, hazırlıkları devam eden oyunların provaları, İstanbul’un kültür sanat hayatına yön veren usta isimlerle söyleşiler, uzun süre kapalı gişe sahnelenmiş oyunların tekrar gösterimleri gibi pek çok etkinlik bu haftada.

Bu hafta Şehir Tiyatroları Youtube hesabından sanatseverlerle buluşturacağımız söyleşi, okuma provası ve oyun gösterimi programları şöyle;

25 Mart Perşembe 20:00’de Ustalarla Söyleşi programının oyuncu Ayşe Kökçü. Selçuk Yüksel’in hazırladığı programı Defne Gürmen sunuyor.

26 Mart Cuma 20:00’de Çat Kapı Prova’da hazırlıkları devam eden Kutlama adlı oyununun okuma provası yayınlanıyor.

KUTLAMA Oyunu: Şehrin en lüks restoranında herkesin birbirini küçümseyerek kendi varlığını yücelttiği, ağzına geleni söylediği, evlilik, tanışma, yükselme gibi nedenlerle sözde “kutlama” yapılan bir akşam yemeği… Kutlama, ömrü boyunca insan hakları mücadelesi vermiş Nobel Edebiyat Ödülü sahibi Pinter’ın son oyunu. Harold Pinter’in yazdığı Yıldırım Fikret Urağ’ın yönettiği oyunda Can Ertuğrul, Damla Cangül Yiğit, Erkan Sever, Hüseyin Köroğlu, Pelin Budak, Seda Fettahoğlu, Selim Can Yalçın, Selin İşcan, Tarık Köksal rol alıyor.

27 Mart Cumartesi 19.00’da, “Sahnenin Gizli Kahramanları” isimli söyleşinin konuğu Aksesuarcı Cengiz Önay.