AnadoluJet Kanatlandıkça Turizmimiz Uçuşa Geçecek

1386

AnadoluJet, 2021 yaz döneminde turizm odaklı yurt dışı uçuşlarını artırarak Avrupa ve Orta Doğu’daki 19 yeni noktadan Antalya, Dalaman ve Bodrum’a haftalık 102  sefer düzenleme kararı aldı. THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı AnadoluJet için “Markamız yurt dışı uçuşlarıyla önemli bir sorumluluk üstlenecek. İnanıyoruz ki AnadoluJet’i turizmin katalizörü olarak konumlandıran yeni rotalarımız sayesinde başarılı markamız kanatlandıkça turizmimiz uçuşa geçecektir.” dedi.

AnadoluJet, ülke turizmine katkı sağlamak amacıyla Akdeniz’in turizm başkenti Antalya’ya 11 ülke, 16 şehirden haftalık 70 frekans uçuş gerçekleştirecek. Hannover, Hamburg, Bremen, Köln ve Stuttgart’tan oluşan 5 nokta ile en fazla uçuş yapılan  ülke Almanya oldu. Saraybosna, Üsküp, Birmingham, Londra, Köln ve Tel Aviv’den düzenlenecek haftalık 7’şer frekansla ikinci sırayı Bosna Hersek, Makedonya, İngiltere, Sırbistan ve İsrail izledi. Antalya’nın eşsiz deniz ve kumsalıyla buluşmak isteyen turistler için ayrıca Zürih, Brüksel ve Beyrut’tan 4’er, Amsterdam, Prag, Hamburg ve Hannover’den 3’er, Sofya’dan 2, Bremen ve Stuttgart’tan ise 1’er sefer icra edilecek.

AnadoluJet’in Turizm hamlesi kapsamında, Dalaman Havalimanı’na Londra Stansted ve Birmingham’dan haftalık 7’şer, Kiev’den 4, Beyrut’tan 3, Odessa ve Amsterdam’dan 2’şer olmak üzere haftalık 25 frekans uçuş planlandı. Mavi bayraklı koylarıyla yabancı turistlerin ilgi odağı olan Bodrum Havalimanı’na ise Saraybosna, Beyrut ve Amsterdam’dan 2’şer ve Priştine’den 1 olmak üzere haftalık 7 sefer planlanacak.

Bu konuda açıklama yapan THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı; “Covid-19 pandemisi sonrası güneş yeniden doğduğunda ise ülkemiz turizminin eskiye göre daha canlı olduğunu göreceğiz. Gerek salgınla başarılı mücadelemiz gerekse de sunduğumuz güvenli turizm olanakları ülkemizi yeni dönemde bölgenin en çok tercih edilen turizm merkezi konumuna taşıyacaktır. Bu noktada, yeni stratejisiyle kapılarını dünyaya açan AnadoluJet markamız yurt dışı uçuşlarıyla önemli bir sorumluluk üstlenecek. İnanıyoruz ki AnadoluJet’i turizmin katalizörü olarak konumlandıran yeni rotalarımız sayesinde başarılı markamız kanatlandıkça turizmimiz uçuşa geçecektir.” dedi.