Çırılçıplak Poz Verdiler Hapse Girdiler

1607

Dubai’de fotoğrafçıya çırılçıplak poz veren turist kızlar gözaltına alındı. Aralarında mankenlerin de bulunduğu genç kızlar, ağır hapis ve para cezaları ile karşı karşıya…

Kızlar, Birleşik Arap Emirlikleri’nin Dubai kentinde lüks bir apartmanın balkonunda bir çekim projesi için soyunarak kamera geçti. Apartman dairesinde yapılan çırılçıplak çekimler sonrasında manken kızlardan bazıları cep telefonları ile çektikleri görüntüleri sosyal medyadan paylaştı.

Görüntülerin Dubai’de çekildiğinin belirtilmesi üzerine çekimler kısa sürede geniş bir kitle tarafından paylaşıldı. Çırılçıplak fotoğraf çekimi görüntülerinin sosyal medyaya düşmesi skandala neden oldu. Bunun üzerine Dubai polisi alarma geçti. Yapılan soruşturmalar sonucunda çekimlerin kentin gözde semti Marina bölgesindeki bir apartmanda yapıldığı belirlendi. Polis kısa süre içinde çekimlere katılan kişileri bulup gözaltına aldı. Rusya’nın Dubai Başkonsolosluğu, gözaltına alınan 40 kişiden sekizinin Rusya vatandaşı olduğunu belirtildi. Yetkililer, BAE yasalarına göre yapılan işin ciddi bir suç olduğunu, gözaltına alınanların 6 aydan 1,5 yıla kadar hapis cezası alabileceklerini ileri sürdü.