Şehit Pilot THY Uçağına da Eşlik Etmişti

1164

Konya’da şehit olan Türk Yıldızları uçağının hava akrobasi pilotu Yüzbaşı Burak Gençcelep, THY için çekilen filmde THY uçağına eşlik etmişti.

Türk Yıldızları ekibinin vazgeçilmez bir parçası olan Hava Pilot Yüzbaşı Burak Gençcelep’in (38) şehit olduğu kaza Konya’da meydana gelmişti. NF-5 tipi uçağı ile kalkışta 3 numara olarak havalanan Yüzbaşı Genççelebi’nin alçak irtifada yatış sırasında düştüğü belirtildi. Kazada şehit olan Gençcelep’in fırlatma koltuğunu kullanabilecek zamanı olmaması nedeniyle uçağı terk edemediği ileri sürüldü. Kaza ile ilgili araştırma başlatıldı.

Bu arada 1 Eylül tarihinde İzmir Çiğli Hava Üs Komutanlığı’ndan 3’üncü Ana Jet Üs Komutanlığı’na atanan şehit pilot, evliydi ve 3 ile 8 yaşlarında 2 çocuk babasıydı. Pilot Gençcelep’in, Türk Yıldızları’nda 100 saat uçuş yapmıştı. Şehit Pilot Gençcelep için başsağlığı mesajı yayınlayan THY Basın Müşaviri Yahya Üstün, THY için çekilen filmi sosyal medya hesabından paylaştı: “Üstün THY uçağına eşlik etmişti. Kanat kanada uçtuğumuz, gökyüzündeki dostumuz, Türk Yıldızları ailesinin ve milletimizin başı sağ olsun. Şehidimizin Pilot Yüzbaşı Burak Gençcelep’in mekanı cennet olsun. Bulutların üzerine taşıdığın al sancak bizlere emanet” dedi.