Rus Turist Rotayı Mısır’a Çevirdi

316

Rusya hükümetinin Türkiye uçuşlarını Haziran ayına kadar askıya alınmasının ardından Rusya’nın bayrak taşıyıcı havayolu Aeroflot da, 26 Nisan’dan itibaren Mısır’a olan uçuş sayısını iki katına çıkartma kararı aldı.

Aeroflot’un strateji, hizmet ve pazarlamadan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Andrey Panov, 26 Nisan’dan itibaren Mısır’a olan uçuş sayısı ve koltuk kapasitelerini iki katına çıkaracaklarını ilan etti. Mısır’a olan uçuşlarda geniş gövdeli uçaklar kullanılarak her uçağın ayda 8 bin 500 yolcuyu taşıması planlanıyor. Aeroflot bu şekilde, Türkiye’ye olan uçuşların askıya alınması nedeniyle Rusların Mısır yönü talebini karşılamayı hedefliyor.

Aeroflot’un bu yöne 296 ila 301 yolcu taşıyabilen Airbus A330-300 uçakları ayırmayı ve Kahire yönündeki uçuşlara haftada bir sefer daha eklemeyi planladığını belirten Panov, “Düzenleyicilerin ilgili kararı onaylamaları halinde, Şarm El-Şeyh ve Hurgada’ya uçuşları yeniden başlatacağız. Bu yönde bir talep var ve Aeroflot bu uçuşları gerçekleştirmeye hazır” dedi. Kaynak: Sputnik