Turizmmuhabiri.com Progressive Web App

14108

Turizm, kültür, sanat, uçak ve çevre konularında haber yayımlayan www.turizmmuhabiri.com aplikasyonu, artık telefon ve tabletlerde… Evet, sadece haber, sadece bir ‘tık’ uzağınızda…

2015 yılında dijital hayatlarımıza giren ve o gün bugündür hızla gelişen bir teknoloji olan Progressive Web Applications (PWA) veya Türkçe tabiriyle İleri Web Uygulaması artık sizin için turizmmuhabiri.com da.

İleri Web Uygulamasını Nasıl Kurarım derseniz?

Yöntem çok kolay. Bildiğiniz gibi herhangi bir mobil uygulamayı kurmak için, mobil cihazınızdaki Play Store veya App Store gibi (dükkan) ile ilgili uygulamayı bulup, cihazınıza kurmanız gerekiyor. İleri web uygulamalarında durum benzer; ancak cihazınıza kurmak için herhangi bir dükkâna Play Store veya App Store’a gitmenize gerek yok. Tek yapmanız gereken, destekleyen bir tarayıcı kullanmak ve mobil tarayıcınıza bağlı olarak 1-2 adım atarak ileri web uygulamamızı kurmak.

Bildiğiniz gibi Google Chrome, Microsoft Edge (Internet Explorer değil) ve Brave gibi modern tarayıcılar Chromium adı verilen ve Google tarafından geliştirilen bir altyapıyı kullanır.. Dolayısıyla bunların hepsinde ileri web uygulaması aynı şekilde kurulabilir. (ikonlar arasında ufak farklar olabilir ancak işlevleri aynıdır.) Chromium tabanlı tarayıcınızı kullanarak turizmmuhabiri.com adresine gidin. Tarayıcı çubuğundaki kurulum tuşuna tıklayın. “Yükle” (Install) tuşuna basarak kurulumu tamamlayın. Apple mobil cihazlarda Safari kullanıyorsanız, otomatik olarak kurmanızı önermeyecek. Ancak çok basit bir şekilde kurulumu yapabilirsiniz. Tek yapmanız gereken seçeneklerden Ana ekrana ekle butonuna tıklamak.

Desteklenen ve Aktif Olarak Kontrol Edilen Tarayıcılar: Google Chrome (Android & Masaüstü), Mozilla Firefox (Android), Brave (Android & Masaüstü), Microsoft Edge (Android & Masaüstü) iOS Safari (iOS’te Safari haricinde hiçbir tarayıcı desteklenmemektedir), Opera (Mobil)

Desteklenmeyenler; Mozilla Firefox (Masaüstü), Safari (Masaüstü), Opera (Masaüstü) Her geçen gün, yepyeni ve çok daha iyi özelliklerde ve yepyeni araçlarda buluşmak üzere www.turizmmuhabiri.com

Önceki İçerikÜnlü Eserleri 10 Saniyede Tanımak
Sonraki İçerikBu Adanın Kralı Tavşanlar
Cahit Akyol, CA Yayıncılık ve İletişim Danışmanlığı şirketinin Ajans Başkanı ve kurucusu, turizm haberlerin yer aldığı www.turizmmuhabiri.com adlı haber sitesinin de kurucusu ve Genel Yayın Yönetmeni’dir. 35 yıllık Hürriyet Gazetesi muhabirliği geçmişi olan Akyol yayıncılık hakkındaki engin bilgisi ve onlarca yıllık tecrübesi ile meslek hayatı boyunca sayısız haber,  röportaj ve seri yazılara imza atmış, halen de sektörün içinden olan bir gazetecidir. Akyol, tecrübeli gazetecilerden oluşan kadrosu ile CA Yayıncılık ve İletişim Danışmanlığı şirketinde farklı sektörlerdeki firmalara, kişiye özel PR hizmeti sağlar. CA Yayıncılık ve İletişim Danışmanlığı’nda, marka yönetimi ve “butik tarzda” halkla ilişkiler hizmetlerini yönetir. Şirketinde özellikle marka, hedef çalışması,  projelendirme, konsept geliştirme ve uygulama, kurumsal mesajlar, ürün odaklı mesajlar ve tabii ki, medya ilişkileri konusunda yetkindir. Şirketinin faaliyet alanları, yayıncılık, iletişim danışmanlığı ve halkla ilişkiler ve organizasyondur.