Havalimanında Şimdi Çocukların Zamanı

254

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün tüm dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı İstanbul Havalimanında festival niteliğinde kutlanmaya başlandı.

“Şimdi Çocukların Zamanı” adı altında düzenlenen etkinlik kapsamında İGA tarafından 23 Nisan için özel olarak hazırlanan filmin de gösterimi gerçekleştirildi. İGA CEO’su Kadri Samsunlu, filmin ana karakteri Minik Derin’e sohbetlerinde çocukları İstanbul Havalimanında nelerin beklediğini açıkladı. 23 Nisan özel filminin yanı sıra; Beşiktaş Çocuk Korosu’nun mini konseri, Kuzey Köker’in 23 Nisan’a özel şarkıları, 7’den 77’ye herkesin sevgilisi Barış Manço’dan oğlu Doğukan Manço’a miras kalan Doğukan Manço ile Adam Olacak Çocuk Programı lansmanda yer alan etkinlikler de öne çıkanlar. 23 Nisan’da terminal içinde de etkinlikler gün boyu devam ederken bando gösterisi, bayrak dağıtımı ile çocuk yolcular bayram coşkusu yaşatılmaya başlandı.

Bu arada İstanbul Havalimanı çocukların havalimanı içinde keyifli vakit geçirebilmeleri için halen oyun parkları da hizmet veriyor. 5 farklı oyun konsepti için tasarlanan oyun parklarının toplam büyüklüğü ise 700 metrekare. Çocuklu aileler İstanbul Havalimanı’na geldiklerinde, kendileri için tasarlanan alanlarda CİGA karakteri ile karşılaşıyorlar.

Çocuklu aileler havalimanı otoparkında kendilerine özel olarak tahsis edilen alanlara araçlarını park edebiliyorlar. Havalimanı terminal girişinde çocuklar ve aileleri uzay mekiği şeklinde kendileri için özel olarak tasarlanan özel kapılardan geçiş yapabiliyorlar. Çocuklar ve aileleri uçak şeklinde tasarlanan trenle uçaklarının kapısına kadar uğurlanıyorlar.0-2 yaş grubundaki çocukların ücretsiz buggy kullanımı, 0-6 yaş grubuna özel karşılama & uğurlama asistanlığı özet hizmetler kapsamında yer alıyor. Seyahat deneyimini üst seviyeye çıkaran “İGA PASS’’ üyelik programında da çocuklu aileler için hizmetler bulunuyor.