Otele Para Ödediğini Kanıtlayacak

185

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tam kapanma öncesinde suiistimallere izin verilmeyeceğini belirterek, “Sadece bir rezervasyon kağıdı yeterli değil. Otel ücretini ödediğini ispat edecek” dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, yaptığı açıklamada salgınla mücadelenin en önemli ayağının sağlık olduğunu belirterek, şunları söyledi:

Şehirlerin giriş ve çıkışlarında trafik ekipleri, asayiş ekipleri ve sağlık ekipleri görev alacak. Her şehre giriş çıkışta kontrol olacak. Burada bir eksiklik istemiyorum. Eğer burada bir eksiklik kontrol olmazsa sürecin suiistimali kolay olur. Şehirler içerisinde bazı noktalarda yine aynı ekiplerin kontrolü bizim açımızdan önemli. Yine bunun yanı sıra en önemli meselelerden bir tanesi birtakım muafiyetlerin suiistimalidir. Bunu hep gördük. Bazıları otel rezervasyonu yaptırıyormuş gibi yaparak yola çıkıyor veya birtakım şirketlerde çalışıyor gibi yapıyor. Kendi güzergahının dışında bunu kendine ait muafiyet alanı olarak tanıyor. Millet fedakarlık yapıp evde otururken birileri eline aldığı kağıtla birlikte, ben şu şirkette çalışıyorum deyip bunu istismar ediyor. Kişinin işi var. Ankara’ya gelmek istiyor. Seyahat izin belgesi almış. Seyahat izin belgesiyle otel rezervasyonu yaptırabilir. O da ücretini ödemek ve bunu göstermek karşılığında. Sadece bir rezervasyon kağıdı da yeterli değil. Seyahat izin belgesi olacak, ücretini ödediğini belirtecek.”