Pandemiden Sıkılan Gençlere

1043

Türkiye’nin en büyük on-line gençlik festivali Spor İstanbul Gençlik ve Eğlence Festivali yapılıyor. Oyunun, sporun, müziğin ve mizahın aynı potada eridiği IGEF 2021, 19-22 Mayıs tarihlerinde gerçekleşiyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla, geçtiğimiz yıl aralık ayında gerçekleşen Spor İstanbul Gençlik ve Eğlence Festivali, Türkiye’nin en büyük on-line gençlik etkinliği olmuştu. Festival bu yıl da bir kez daha düzenleniyor. Festivali İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki Spor İstanbul ve Publishme ile birlikte düzenliyor. IGEF 2021’nin pandeminin gölgesinde sıkılan gençlerin en büyük eğlence kaynağı olacağı belirtiliyor.

Festivalin açılışını İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu yapıyor. IGEF 2021, 4 gün sürüyor. Festivale oyun, spor, sanat ve mizah dünyasından pek çok ünlü ismin katılıyor. Sürpriz ödüllerin paylaşılacağı oyun turnuvaları ile katılımcıların aradıkları hemen her şeyi bulabileceği festival, sadece İstanbul’daki değil tüm Türkiye’deki gençlerin takip edebileceği şekilde tamamı ücretsiz gerçekleşecek. Festivalde kozlarını Brawl Stars, Fortnite, Rocket League ve League of Legends gibi dev yapımlarda paylaşmak isteyen oyuncular, 19-22 Mayıs tarihleri arasında Gamify Discord’unda buluşacak. Konserler, stand-up gösterileri, oyun yayınları ve ilham veren konuşmalarla Spor İstanbul Gençlik ve Eğlence Festivali’nin bir kez daha Türkiye’nin en genç, en eğlenceli, en büyük çevrimiçi festivali olacağı ileri sürülüyor.