Çekirge 24 Kez Sıçradı 25’nci de Yakalandı

260

Sahte pasaportla Türkiye’ye girmek isteyen bir kişi İstanbul Havalimanı’nda yakalandı. Uyuşturucu kaçakçılığı suçundan aranan kişinin daha önce sahte pasaportla 24 kez Türkiye’ye giriş-çıkış yaptığı ortaya çıktı.

Mürteza Akkaya

İstanbul Havalimanı’na İran’dan Türkiye’ye gelen uçaktan inen ve elinde Hamid Namıan adına düzenlenmiş pasaport bulunan bir kişi pasaport polisinin kontrol noktasına geldi. İran pasaportunu görevli polise uzattı. Bu arada pasaport polisi şahsın maskesini indirmesini istedi. Polis, yolcunun İranlı olmadığını düşünerek bazı sorular sordu. Şahsın konuşmasından şüphelendi ve parmak izi kontrolüne sevk etti. Yapılan kontrolde Hamid Namıan’ın aslında Türkiye’de uyuşturucu kaçakçılığı suçlarından hakkında arama kararı olan Türk vatandaşı H.T. olduğu anlaşıldı.

Gözaltına alınan H.T.’nin polise verdiği ilk ifadede, 20 bin dolar rüşvet vererek pasaportu İran’dan aldığını ve aynı pasaportla 24 kez Türkiye’ye giriş-çıkış yaptığını söylediği öne sürüldü. Şahıs ifadesinin ardından adliyeye sevk edildi ve H.T. tutuklanarak cezaevine gönderildi.