Kod 275, Rota Mardin

387

Dünya havayolları sektöründe biletleme ve dağıtım hizmet ağı lideri olan APG şirketinin APG Turkey ofisi, kuruluşunun 3’ncü yılı nedeniyle anlamlı bir projeye imza attı.

Dünya üzerinde 70’i aşkın ülkede 200’ün üzerinde havayolu şirketleri ile ortak iş yapan GSA havayolu temsilciliğinin başarılı yöneticisi, APG Turkey Direktörü ve APG Network Yönetim Kurulu Üyesi Ferzan Ünlüsoy projeyi şöyle anlattı;

“Biz APG Türkiye’yi 27 Mayıs 2019 yılında kurduk. 27 Mayıs’ı APG günü olarak kabul ettik. 5’nci ayın 27’si olduğu için uçuş kodumuzu da 275 yaptık. O gün kutlama yapmayı prensip edindik. 2019 yılında başladığımız bu etkinliğimizin ilk yılında  havayolları ve acentelerimiz temsilcileri ile ‘APG gününü’  hep birlikte kutlamıştık. Geçtiğimiz yıl pandemi sürecine denk geldiği için bu kutlamayı da şirket içindeki mütevazı bir etkinlik ile yapmıştık. Üçüncü yılımızda ise bu kutlamayı bir sosyal sorumluluk projesine çevirdik. Ve APG Turkey olarak Mardin Aziz Sancar Anadolu Lisesi kütüphanesine ve payda öğrencilerine kitap bağışında bulunmayı tercih ettik. Bu nedenle dostlarımızdan haber verdik. ‘Bize destek vermek isteyenlerin tek yapması gereken, evlerindeki ortaokul, lise çağlarındaki öğrenciler için uygun olabilecek romanları veya gezi kitaplarını bizle paylaşmaları.

O kitapları 21 Mayıs’a kadar elimizde olacak şekilde anlaşmalı olduğumuz Yurtiçi Kargo aracılığı ile APG Turkey Kocatepe Mah. Cumhuriyet Cad. Çınar Apt. No:25/3  34437, Elmadağ Beyoğlu İstanbul adresine veya Yurtiçi Kargo’yu ev adreslerine 444 99 99 numaralı telefondan çağırarak  karşı ödemeli olarak gönderebilirler. Biz de dağıtımı Payda Derneği (paydaplatformu.org) aracılığı ile gerçekleştireceğiz. Birlikte gerçekleştirmeyi arzu ettiğimiz bu etkinlikte bizlere destek verecek herkese şimdiden çok teşekkür ederiz.”