Milli Futbolculara “Tarihi Formalı” Uçak

200

Türkiye A milli takımını Avrupa’ya taşıyacak olan ve THY’nin Airbus A330-303 tipi uçağın üzerine “Tarihi Forma” yazıldı. Özel hazırlanan TC-LND tescilli uçak yeni görünümüyle büyük beğeni kazandı.

A Milli Futbol Takımı’nın EURO 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası seyahatlerinde de kullanacağı uçağın üst kısmına A Milli Takım forması çizildi. Üzerine tarihiforma.com adresi üzerinden ad ve soyadı bilgilerini iletenlerin ismi, uçağın her iki yanında yer alan beyaz bölüme de milli takım futbolcuları ile Şenol Güneş’in isimleri yazıldı..

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı M. İlker Aycı, “Tüm Türkiye’nin isimleriyle oluşturduğumuz tarihi forma, milli takım uçağımızda yerini aldı. Ülkemizin milli bayrak taşıyıcı havayolu olarak sporun her alanında olduğu gibi UEFA EURO 2020 Avrupa Futbol Şampiyonasında da milli takımımızla beraberiz.” dedi.

Uçağa uygulanan sticker işlemi ile kanadın üzerindeki gövdeye geçiş panellerini boyama işlemleri 5 günde tamamlandı. Boyama işleminde yer alan yaklaşık 30 kişilik teknik ekip görev aldı.