Çin Seddi Semalarında Türk ve Çin Bayrakları

414

Yamaç paraşütü ve tandem pilotu Ulaş Nacar, “Türkiye ile Çin arasındaki diplomatik ilişkilerin kurulmasının 50. Yılı şerefine, Çin Seddi üstünden dostluk uçuşu yapmayı hedefliyorum” dedi.

“Doğudaki Tanıtım Elçilerimiz: Çin’deki Türkler:” programını hazırlayan Kerem Köfteoğlu’nun Youtube ve Yön Radyo’da sunduğu programa katılan Ulaş Nacar, 2019’dan beri Çin’de yaşadığını belirterek yaptığı işi ve hayalini şöyle anlattı;

“Ada eyaleti Hainan’ın Sanya kentinde yaşıyorum. Hainan Eagles (Hainan Kartalları) olarak, ‘towing’ ya da paramotor olarak bilinen turistik uçuş hizmeti işi yapıyorum. Turistleri sahilden kaldırıp 400-500 metre yükselerek 15 dakikalık uçuş ve manzarayı seyretme imkânı sunuyoruz. Ama benim bir hayalim var. Bir tarafında Türk, öbür yanında Çin bayrağı olan yamaç paraşütüyle, Çin Seddi üstünden süzülerek uçuş yapmayı amaçlıyorum. Bu uçuşun izinleri için Çinli yetkililerle görüşme halindeyim. Uçuş onayının çıkması halinde bu hayalimi gerçekleştireceğim. Projem için turizm bakanımızla görüşüp, çok önemli bir amacı olan bu uçuş için destek isteyeceğim. Bu hayalimi, iki ülke arasında diplomatik ilişkilerin kuruluşunun 50’nci yılı şerefini dostluk uçuşu şeklinde gerçekleştirmeyi hedefliyorum.”