Hedeflerimizi Tutturacağız

428

Covid-19 vaka sayılarının düşüşe geçmesi, turizmcilerin sezon hedeflerinin yakalanması konusundaki beklentilerini arttırdı.

Bu sezon daha çok Rusya ve Almanya, Katar ve Azerbaycan’dan gelecek olan turistleri konuk etmeye başladıklarını belirten Balin Hotel Yatırım Şirketler CEO’su Mehmet Bayboğan, bu yıl ülkemize gelecek turist sayısından da büyük beklenti içinde olduklarını ileri sürdü.

Bayboğan; “İlk olarak Güvenli Turizm Sertifikası ardından da turizm sektöründe çalışanların aşılanması sektör için büyük avantaj oldu. Şu an da açık olan otellerde çalışan personelin hepsi aşılandı. Bu yabancı turistlerde güven oluşturdu. Şimdilik önümüzdeki tek sorun AB ülkelerinin Türkiye’yi hala kırmızı bölgede tutmaları. Benim görüşüm AB yetkililerinin ülkemizi güvenli ülkeler kategorisine alması çok yakın. Bu sorun da ortadan kalkınca geç de olsa ile bu sezon hedeflerimizi yakalayabileceğimizi düşünüyorum. Öngörüm; bu yaz ciddi oranda turist gelecek. Bu arada İstanbul’un turist sayısında da çok artış olacak. Çünkü pandemi ile birlikte turist için deniz güneş kum ikinci planda kaldı, tarih ve kültür ön plana çıktı” dedi.