ATOR: Türkiye Kapılarını Ruslara Kapatmayacak

318

Rusya’da koronavirüs ve 3’ncü dalga tırmanıyor. Bu nedenle Türkiye’nin de sınırlarını Rus turistlere kapatabileceği iddialar var. ATOR Başkan Yardımcısı Vladimir Kantoroviç’in “Rusya’da artan vakalar yüzünden Türkiye’nin kapatılması olasılığı” ile ilgili bir soruya “olasılığın bulunduğu” yanıtını vermesini Rus medyası haber yapmıştı.

Bu nedenle de çıkan haber ve sosyal medya paylaşımları üzerine bir açıklama geldi. Rusya Tur Operatörleri Birliği ATOR Başkanı Maya Lomidze, “Türkiye’nin tekrar kapatılabileceği” yönündeki söylentileri yalanladı.

TürkRus’ta yer alan habere göre Lomidze, yardımcısının sözlerinin yanlış yorumlandığını açıkladı ve “Kantoroviç’in sözlerinin, gelişmelere göre herhangi bir ülkenin herhangi bir zamanda turist girişini reddedebileceği anlamına geldiğini” vurguladı. Lomidze, “Medyanın yaydığı şey sadece panik. Oysa insanlar iki yazdır sürekli bir belirsizlik halinde yaşıyor, her şey sürekli değişiyor” dedi. Maya Lomidze, Türkiye’nin sınırları kapatma niyetinde olmadığını söyledi.